Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 19 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 19 Niedziela Zwykła

Msze św. w miesiącu sierpniu sprawowane są: w niedziele o godz. 900; 1100; 1215; 1800. Natomiast w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

W tym tygodniu kancelaria jest czynna tylko w czwartek od godz. 1600 do 1730.

 We wtorek 11 sierpnia o godz. 1800 w Synagodze „Kupa” przy ulicy Miodowej odbędzie się uroczystość upamiętniająca tragiczne wydarzenia z 11 sierpnia 1945 roku na Kazimierzu w Krakowie. Ta siedemdziesiąta rocznica jest okazją by chrześcijanie i wyznawcy judaizmu poprzez modlitwę budowali wzajemny szacunek, pokój i pojednanie. Organizatorami spotkania są: Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”, Gmina Wyznaniowa Żydowska, Parafia Rzymskokatolicka św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Parafia Ewangelicko – Augsburska w Krakowie.

 W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz. 900; 1100; 1215; i o godz. 1800. Po Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Dziękujemy Ojcom Paulinom, a także ojcu Przeorowi Grzegorzowi z klasztoru na Skałce, za pomoc w sprawowaniu liturgii niedzielnej 2 sierpnia i w ciągu tygodnia.

Koncerty: Od piątku 14 sierpnia do niedzieli 16 sierpnia odbywać się będzie w Krakowie „Noc Cracovia Sacra”. W wielu kościołach Krakowa, ale również w świątyniach innych wyznań, będą organizowane koncerty, wystawy, spektakle, zwiedzanie. W kościele św. Katarzyny – w kaplicy św. Doroty wystąpi zespół wokalny z Warszawy „Vocal Warshe”. Zespół wykona m.in. tradycyjne pieśni hebrajskie i sefardyjskie oraz poezję Mordechaja Gebirdiga, poety, który całe swoje życie spędził na krakowskim Kazimierzu. Koncert odbędzie się w piątek 14 sierpnia o godzinie 19:30 w kaplicy św. Doroty. Wstęp wolny.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 10 sierpnia – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Wtorek 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Czwartek 13 sierpnia – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Piątek 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

Sobota 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Miłosierdzie jest długiem, którego nigdy nie można spłacić; zawsze się pozostaje dłużnikiem