Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 19 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 Niedziela zwykła

W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Tego dnia  błogosławimy zioła i kwiaty w podziękowaniu Bogu Stwórcy za dar owoców ziemi.

W sobotę 17 sierpnia Pan Jacek Sajka, organista Parafii św. Katarzyny, obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i życzliwości ludzi. Niech św. Jacek i św. Cecylia wypraszają potrzebne łaski dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę ukazującą wysiłek prac konserwatorskich w kościele i klasztorze św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ten sposób chcemy wyrazić wdzięczność ludziom, którzy swoją pracą i zamiłowaniem do zabytków wykazali szczególną troskę, by uratować i restaurować kościół i klasztor św. Katarzyny.  Niech Bóg za wstawiennictwem patronów świątyni i klasztoru nagrodzi ich życiem wiecznym. W ciągu tygodnia wystawę można obejrzeć od godz. 10:00 do 19:00, w sobotę od 11:00 do 18:00, w niedzielę od 9:00 do 18:00.

Koncerty: Dziś w Kaplicy św. Doroty o godz. 19:00 odbędzie się pierwszy z czterech koncertów z okazji 25 rocznicy Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. W koncercie wystąpią akordeoniści Mateusz Dudek i Piotr Krzaczkowski. Szczegółowy plan koncertów znajduje się na plakatach. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 13 sierpnia – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
Środa 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Sobota 17 sierpnia – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej. W zakonie augustiańskim – wspomnienie św. Klary z Montefalco, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Dusza pragnie prawdy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.