Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 19 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 Niedziela zwykła

W sierpniu Msze Świętej w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godzinie 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu sprawowane są o godzinie 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00. Tego dnia  błogosławimy zioła i kwiaty w podziękowaniu Bogu Stwórcy za dar owoców ziemi.

W piątek 17 sierpnia Pan Jacek Sajka, organista Parafii św. Katarzyny, obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i życzliwości ludzi. Niech św. Jacek i św. Cecylia wypraszają potrzebne łaski dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka w języku polskim i angielskim z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę prac dziewięciu  artystek z łódzkiej grupy PLUSMINUS. Wystawa nosi tytuł „W drodze”. Prace malarskie ukazują metaforę ludzkiego życia, czasu od narodzin do śmierci. Wystawa potrwa do 16 sierpnia. W ciągu tygodnia można ją obejrzeć od godz. 10:00 do 19:00, w sobotę od 11:00 do 18:00, w niedzielę od 9:00 do 18:00.

Koncerty:
We wtorek 14 sierpnia oraz w środę 15 sierpnia odbędą się w naszym kościele dwa wydarzenia artystyczne będące częścią „Nocy Cracovia Sacra”. We wtorek 14 sierpnia o godz. 21:30 zobaczymy misterium multimedialne „Gladius” wpisujące się w dwa przyszłoroczne jubileusze o znaczeniu europejskim – 840 rocznicę śmierci św. Biskupa Stanisława ze Szczepanowa oraz 900-lecie urodzin św. Thomasa Becketa.

W środę 15 sierpnia  o godz. 19:00 odbędzie się koncert Kameralnej Orkiestr NICO (New Ideas Chamber Orchestra) z Wilna. Wstęp na te dwa wydarzenia jest wolny.

W czwartek 16 sierpnia o godz. 20:00 kolejny koncert muzyki religijnej w wykonaniu „Capelli Cracoviensis”. Bilety do nabycia godzinę przed koncertem oraz na stronie internetowej Capelli Cracoviensis. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 13 sierpnia – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
Wtorek 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Środa 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Piątek 17 sierpnia – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej. W zakonie augustiańskim – wspomnienie św. Klary z Montefalco, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Prawa, które są zapisane w sercu ludzi nie może usunąć nawet największa nasza nieprawość”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.