Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła

W miesiącu sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz.: 7:00 i 18:00.

W tygodniu kancelaria czynna jest w czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu sprawowane są o godz.: 9:00; 11:00; 12:15; i o godz. 18:00. Tego dnia  błogosławimy zioła i kwiaty w podziękowaniu Bogu Stwórcy, za dar owoców ziemi.

W czwartek 17 sierpnia Pan Jacek Sajka, organista Parafii św. Katarzyny obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i życzliwości ludzi. Niech św. Jacek i św. Cecylia wypraszają potrzebne łaski dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Koncerty:

Jak co roku 14 i 15 sierpnia, w Krakowie i okolicach, ma miejsce „Noc Cracovia Sacra”. Kościoły i klasztory otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. Odbywają się koncerty, prelekcje i wystawy. Uroczysta inauguracja będzie miała miejsce w naszym kościele – w poniedziałek 14 sierpnia o godzinie 19:45. O godzinie 20:00 rozpocznie się koncert, podczas którego usłyszymy „Symfonię Chrztu” na chór i orkiestrę Pawła Sydora. Będzie to światowa prapremiera tego dzieła. Wstęp na koncert jest wolny.

W środę 16 sierpnia o godz. 19:30 odbędzie się koncert w ramach Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”. Usłyszymy religijną muzyką polskiego baroku. Dokładne informacje o programie, wykonawcach i biletach można znaleźć na stronie Festiwalu.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

Wtorek 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Czwartek 17 sierpnia – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej. W zakonie augustiańskim wspomnienie Św. Klary z Montefalco, dziewicy.

Sobota 19 sierpnia – wspomnienie bł. Ezechielo Moreno, biskupa, augustianina.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Prawa, które są zapisane w sercu ludzi nie może usunąć nawet największa nasza nieprawość”.

          

           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.