Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela zwykła

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00.

W środę 22 lipca Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00. Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji.

Zapraszamy do krużganków kościoła gdzie można obejrzeć wystawę ukazującą historię Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. Okazją powstania wystawy jest upamiętnienie Współzałożycielki i pierwszej Przełożonej Zgromadzenia Matki Katarzyny z Kłobucka, która żyła w latach 1552-1620.

Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odwołuje się dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Dyspensa dotyczy tylko osób w wieku 65 lat i więcej. Osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem znosi się limit osób uczestniczących we Mszach św. Obowiązuje jednak zasada: używania maseczki i zachowania społecznego dystansu.

Komunia św. „każdy wierny ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust”. W związku z tym możemy tylko zachęcić przyjęcie Komunii świętej na rękę. Wierni przyjmujący Komunię świętą na rękę, na oczach szafarza spożywają konsekrowaną Hostię.

W przyszła niedzielę 26 lipca po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny

Czwartek 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Piątek 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Sobota 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła. Tego dnia kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji nie zapominajmy w modlitwie o podróżujących samochodami, rowerami i pieszo.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Miłość sprawia, że lekkim się staje i twarde przykazanie.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Zdzisław Kowal i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…