Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela zwykła

W poniedziałek 22 lipca o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 będą sprawowane Msze Święte w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. O  godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę  28 lipca po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W niedzielę 28 lipca po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej kwestować będą na rzecz pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego i kryzysu humanitarnego w Jemenie. PAH zwraca się z gorliwą prośbą o wsparcie i dziękuje za każdą kwotę wrzuconą do puszek.

Koncerty
W tym tygodniu odbędą się dwa koncerty w wykonaniu młodzieżowych orkiestr z Anglii. We wtorek 23 lipca zagra Northamptoshire County Youth Brassband and Concert Band a w czwartek 25 lipca orkiestra symfoniczna ze słynnego Uniwersytetu Cambridge. Początek koncertów o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny
Wtorek 23 lipca  święto św. Brygidy, zakonnicy patronki Europy
Środa 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Czwartek 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła. Tego dnia przypada także – wspomnienie patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa
Piątek 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachma i Anny, rodziców NMP

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Jeżeli człowiek tyle zabiegów czyni, aby żyć dłużej, ile ich czynić powinien, aby żyć wiecznie”.