Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 Niedziela Zwykła

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Exodus do Ziemi Obiecanej”. W zakrystii można zakupić folder, w którym opublikowano miniatury zdjęć prezentowane na wystawie, opatrzone komentarzem historycznym i religijnym. Folder jest także pomocą, w lekturze Pisma Świętego.

 W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz.: 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

 W sobotę 22 lipca Msze św. sprawowane są w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

 W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Z dniem 1 lipca 2017 rozpoczęły się zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę – w ramach II Wspólnoty Śródmieście, których można dokonać drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na  stronie www.ppk2.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości w celu uniknięcia kolejki przy zapisach w trasie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki.

 Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 20:00 odbędzie się koncert finałowy Festiwalu Muzyki Polskiej. Usłyszymy dwa wielkie dzieła religijne: kantatę „Vecné Evangelium” czeskiego kompozytora Leosa Janáčka oraz słynne „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego. Zmarły w 1937 roku Karol Szymanowski spoczywa na terenie naszej parafii – w Krypcie Zasłużonych kościoła Ojców Paulinów na Skałce. Bilety na ten koncert można nabyć przed koncertem. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Czwartek 20 lipca – wspomnienie bł.  Czesława, prezbitera
Sobota 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nie chcę być zbawiony bez was”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: + Jan Kramarczyk, + Feliks Kulig

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …