Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 14 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 Niedziela Zwykła

W czwartek 8 lipca w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu, sparowane będą o godz. 7:00 i 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, nie będzie Mszy św. o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. sprawowane będą o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00 w kościele głównym.

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać we wtorek.

Koncerty: W czwartek 8 lipca o godz. 19:30 odbędzie się w naszym kościele koncert inauguracyjny Festiwalu Muzyki Polskiej. Usłyszymy operę „Hagith” Karola Szymanowskiego. Tekst opery jest oparty na Pierwszej Księdze Królewskiej Starego Testamentu. Organizator koncertu przygotował tańsze bilety w cenie 20 zł dla tych, którzy uczęszczają do kościoła św. Katarzyny. Aby je nabyć, należy wysłać e-maila na adres promocja@fmp.org.pl z podaniem ilości biletów oraz z dopiskiem „parafia św. Katarzyny”.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Czwartek 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Prawa, które są zapisane w sercu ludzi nie może usunąć nawet największa nasza nieprawość.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…