Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 14 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 Niedziela Zwykła

Dzisiaj Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00.

Dzisiejsza kolekta składana podczas każdej Mszy św. przeznaczona jest dla poszkodowanych podczas powodzi. W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi zebrane ofiary przekażemy do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

W środę 8 lipca w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano „szczęśliwym wiekiem Krakowa”- „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odwołuje się dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Dyspensa dotyczy tylko osób w wieku 65 lat i więcej. Osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem znosi się limit osób uczestniczących we Mszach św. Obowiązuje jednak zasada: używania maseczki i zachowania społecznego dystansu.

Komunia św. „każdy wierny ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust”. W związku z tym możemy tylko zachęcić przyjęcie Komunii świętej na rękę. Wierni przyjmujący Komunię świętą na rękę, na oczach szafarza spożywają konsekrowaną Hostię.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Środa 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Sobota 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Dusza pragnie prawdy”.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Marta Stwora i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…