Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 Niedziela Zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii klauzurowe Siostry Benedyktynki z Jarosławia. Przybliżając nam swoje posłannictwo, siostry kierują do nas prośbę o wsparcie finansowe na remont zrujnowanych budynków  klasztornych, do których powróciły po 211 latach nieobecności wskutek kasaty klasztoru przez zaborców. Wesprzyjmy ofiarami zbieranymi do puszek. Siostry zapewniają o wdzięczności w nieustannej modlitwie w naszej intencji.

Ze względu na odbywającą się w klasztorze św. Katarzyny Kapitułę Intermedium Prowincji Polskiej Zakonu św. Augustyna od 1 do 3 lipca wyjątkowo w tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 1600 do 1730, i piątek od godz. 900 do 1000. We wtorek i środę kancelaria będzie nieczynna.

W miesiącu lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730; W środę i piątek kancelaria będzie nieczynna.

Msze św. w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą: w niedziele o godz. 900; 1100; 1215; 1800. Natomiast w dni powszednie o godz. 700 i 1800, nie będzie Mszy św. o godz. 800

Piątek 4 lipca – Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 700 z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 1630 do 1800. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.

W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: W poniedziałek 30 czerwca wystąpi angielska orkiestra ze słynnego college’u Eton („Eton College Symphony Orchestra”). Będzie to jedyny koncert tego zespołu w Polsce. We wtorek 1 lipca zaśpiewa amerykański chór „Oregon Chorale”. Również będzie to ich jedyny koncert w Polsce. W sobotę 5 lipca zagra amerykańska orkiestra z Las Vegas („Las Vegas Philharmonic”). Obydwie orkiestry są zaliczane do najlepszych tego typu zespołów na świecie. Początek wszystkich koncertów o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Święci i błogosławieni

Czwartek 3 lipca – Święto św. Tomasza, Apostoła

Piątek 4 lipca – Rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Któż z ludzi potrafi osądzić sprawiedliwie. Wszędzie pełno nierozważnych sądów. Ten, o którym zwątpiliśmy, nagle się nawraca i staje się najlepszym. Ten zaś, po którym wiele się spodziewaliśmy, nieoczekiwanie upada, i staje się najgorszym. Zarówno nasza obawa, jak i miłość podlegają wahaniom”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.