Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 13 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 Niedziela Zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

W poniedziałek 29 czerwca obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, siły w pracy i powołaniu zakonnym. o. Szymonowi Jankowskiemu, przeorowi klasztoru św. Katarzyny i o. Piotrowi Lamprechtowi, wikaremu naszej parafii.

3 lipca pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą możliwe po umówieniu się telefonicznie. Spowiedź św. od godz. 17:00 w krużgankach kościoła.

W sobotę 4 lipca modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau ponosząc śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami. Proces Sług Bożych dobiega końca. Jesteśmy wdzięczni za dar świętości członków naszej wspólnoty parafialnej. Tego dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

W niedzielę Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00.

Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odwołuje się dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Dyspensa dotyczy tylko osób w wieku 65 lat i więcej. Osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem znosi się limit osób uczestniczących we Mszach św. Obowiązuje jednak zasada: używania maseczki i zachowania społecznego dystansu.

Komunia św. „każdy wierny ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust”. W związku z tym możemy tylko zachęcić przyjęcie Komunii świętej na rękę. Wierni przyjmujący Komunię świętą na rękę, na oczach szafarza spożywają konsekrowaną Hostię.

ABP MAREK JĘDRASZEWSKI OGŁASZA ZBIÓRKĘ NA RZECZ POWODZIAN

W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi polecam, aby w niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary należy przekazać do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Już teraz dziękuję księżom za podjęcie tej inicjatywy, a wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 29 czerwca – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

Piątek 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła

Sobota 4 lipca – święto, rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu”.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…