Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła

Dzisiaj o godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia nie ma Nabożeństwa czerwcowego.

 W miesiącu lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730; W środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

 Msze św. w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane są: w niedziele o godz. 900; 1100; 1215; 1800. Natomiast w dni powszednie o godz. 700 i 1800, nie ma Mszy św. o godz. 800

Piątek 3 lipca – Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 700 z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 1630 do 1800. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.

 W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

 Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę) o godzinie 19:15 odbędzie się koncert Krakowskiej Orkiestry Kameralnej „Ardente”. Usłyszymy muzykę klasyków wiedeńskich – Haydna, Mozarta i Beethovena. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy.

 Fundacja im. Andrzeja Cudzicha, wybitnego muzyka jazzowego zmarłego 2003 roku, prowadzi w naszym kościele po każdej Mszy św. akcję rozprowadzania płyt-cegiełek. Uzyskane środki są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży (akcja „Bilet dla Brata”), która umożliwi przybycie do Polski młodzieży, której nie stać na pełne sfinansowanie podróży i pobytu w Krakowie.

 Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Piątek 3 lipca – Święto św. Tomasza, Apostoła

Sobota 4 lipca – Rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

 Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Któż z ludzi potrafi osądzić sprawiedliwie. Wszędzie pełno nierozważnych sądów. Ten, o którym zwątpiliśmy, nagle się nawraca i staje się najlepszym. Ten zaś, po którym wiele się spodziewaliśmy, nieoczekiwanie upada, i staje się najgorszym. Zarówno nasza obawa, jak i miłość podlegają wahaniom”.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

  Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Andrzej Boligłowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…