Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 12 Niedziela Zywkła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12 Niedziela Zywkła

Dzisiaj wspominamy w naszym kościele św. Ritę z Cascia. Ze wglądu na licznie przybywających pielgrzymów, Msze św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity są sprawowane o godz. 12:15 i o godz. 18:00. Podczas tych Mszy św. poświecenie róż. Przed Mszą św. o godz. 17:00 odczytanie intencji. Nie będzie Nabożeństwa czerwcowego.

Miesiąc czerwiec poświęcony jest Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo odprawiane jest codziennie, także w niedzielę przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Do piątku 27 czerwca,Nabożeństwo przed Mszą św. o godz. 17:30 kończyć się będzie Procesją z Najświętszym Sakramentem w krużgankach kościoła, z wyjątkiem dnia dzisiejszego.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30, w środę od godz. 9:00 do 10:00. W piątek kancelaria będzie nieczynna.

W piątek 27 czerwca – zakończenie Roku Szkolnego: dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 22, Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8:00. Nabożeństwo dla młodzieży ewangelickiej i katolickiej z Gimnazjum i Liceum im. Mikołaja Reja o godz. 9:00. A dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 160 Sióstr Augustianek Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10:15 w kościele głównym. Tego dnia z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Opiekun ministrantów o. Przemysław, zaprasza wszystkich chętnych chłopców, do zapisania się do grona ministrantów w naszej Parafii. Szczególnie gorąco zachęcamy rodziców dzieci pierwszo-komunijnych, aby w ten sposób dali swym dzieciom możliwość dalszego rozwoju wiary. Kandydatami na ministrantów mogą oczywiście być również chłopcy starsi: z 3-ciej, 4-tej lub 5-tej klasy szkoły podstawowej. Wszyscy chętni mogą się zapisać u Ojca Przemysława lub u siostry w Zakrystii, po każdej Mszy Św.

Koncerty: W środę 25 czerwca o godz. 19:00 zaśpiewa w naszym kościele chór ze Stanów Zjednoczonych, z Kalifornii – „Cornelia Connelly School Advanced Women’s Ensemble”. Jest to jeden z kilkunastu zespołów wokalnych działających w katolickiej szkole w mieście Anaheim w Kalifornii. Dyrygent zespołu, pan Patrick Zubiata, jest Dyrektorem Muzycznym Archidiecezji Los Angeles. Koncert tego chóru będzie jego jedynym występem w Polsce. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Święci i błogosławieni

Wtorek 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Piątek 27 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota 28 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg wszędzie działa z doskonałą sprawiedliwością, dobrocią i umiarkowaniem”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.