Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. 

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17:30 sprawowane jest w kaplicy M. B. Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30. 

W środę 29 czerwca obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, siły w pracy i powołaniu zakonnym. o. Szymonowi Jankowskiemu, Przeorowi klasztoru św. Katarzyny i o. Piotrowi Lamprechtowi, wikaremu naszej parafii. 

1 lipca pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:30 do 18:00.

2 lipca – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 18:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W miesiącu lipcu i sierpniu Mszę św. w naszym kościele sprawowane bedą w tygodniu o godz. 7:00; i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedziele o godz. 9:00; 11:00; 12:15 i o godz. 18:00. 

W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W dniu dzisiejszym po Mszy św. wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów, zbierają datki do puszek na rzecz nieuleczalnie chorych, pozostających w swoich domach, aby umożliwić im godne przeżycie trudnego czasu choroby i odchodzenia. Hospicjum już 16-ty rok opiekuje się chorymi, zapewniając im – pomimo braku kontraktu z NFZ-tem – pełną bezpłatną opiekę medyczną. Opieka hospicjum to wizyty oddanych lekarzy, pełnych ciepła i empatii pielęgniarek, fizjoterapeuty czy psychologa. To również pomoc wolontariuszy oraz wsparcie socjalne.  Zarząd Hospicjum już dziś serdecznie dziękuje za okazane serce. Dziękujemy za życzliwość i życzymy nieustającego orędownictwa Maryi Królowej Apostołów.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Środa 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Pokora i wstyd po uczynionym grzechu daleko są milsze Bogu niż pycha po spełnieniu dobrego uczynku.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej  i Wszystkich  poległych w wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…