Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 12 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 12 Niedziela Zwykła

Dzisiaj o godz. 14:00 Msza św. pierwszokomunijna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci ze Szkoły nr 22.

W poniedziałek 22 czerwca Msze św. w tym dniu sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji. Tego dnia nie ma Nabożeństwa czerwcowego.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna. Sprawy związane z Sakramentem małżeństwa i chrztu prosimy o kontakt telefoniczny.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

W czwartek 25 czerwca o godz. 16:00 Msza św. podczas której dzieci ze Szkoły Sióstr Augustianek odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

W piątek 26 czerwca o godz. 12:00 spowiedź dzieci przed pierwszą komunią św. ze Szkoły Nr 160.

W sobotę 27 czerwca o godz. 9:30 Msza św. podczas której dzieci ze Szkoły Sióstr Augustianek przystąpią do pierwszej Komunii św.

Szkoła policealna Cosinus w Krakowie zachęca do skorzystania z bezpłatnego nauczania. Pomagamy zdobyć wykształcenie młodym i opanować nowy zawód osobom starszym. Wspieramy naszych słuchaczy w znalezieniu atrakcyjnych miejsc na odbycie praktyk zawodowych. Wiemy, że w tym trudnym czasie sporo osób straciło pracę. Wiemy też, że w związku z zaistniałą sytuacją część ludzi chce zmienić zawód albo opanować nowy kierunek. Zgłoszenia należy kierować pod adres: Kraków, ul. Kremerowska 17 tel. 12 633 63 14 kremerowska@cosinus.pl

Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odwołuje się dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Dyspensa dotyczy tylko osób w wieku 65 lat i więcej. Osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem znosi się limit osób uczestniczących we Mszach św. Obowiązuje jednak zasada: używania maseczki i zachowania społecznego dystansu.

Komunia św. „każdy wierny ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust”. W związku z tym możemy tylko zachęcić przyjęcie Komunii świętej na rękę. Wierni przyjmujący Komunię świętą na rękę, na oczach szafarza spożywają konsekrowaną Hostię.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Lepiej uczyć się rzeczy pożytecznych niż podziwianych.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…