Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17:30 sprawowane jest w kaplicy M. B. Pocieszenia, także w niedzielę.

13 czerwca w poniedziałek o godz. 16:00 Msza św. podczas której zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania, młodzieży z Ośrodka Wychowawczego, Szkoły Podstawowej Mikołaja Reja i Szkoły Aktorskiej. Szafarzem Sakramentu będzie ks. Infułat Bronisław Fidelus. 

Czwartek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej Parafii Procesja Bożego Ciała rozpocznie się – w kościele św. Katarzyny – o godz. 16:00 – Nieszporami, które poprowadzą Ojcowie Paulini. Procesja przejdzie do czterech ołtarzy: pierwszy przy ulicy Skawińskiej wykonany przez braci Albertynów; drugi przy ulicy Paulińskiej wykonany dzięki staraniom mieszkańców kamienicy nr 6; trzeci ołtarz przy Szkole Podstawowej nr 160 prowadzonej przez Siostry Augustianki, czwarty ołtarz na dziedzińcu ojców Paulinów Na Skałce. Procesja przejdzie ulicami: Augustiańską, Skawińską, bulwarami nad Wisłą, Paulińską i Skałeczną. Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem przed Bazyliką na Skałce. Msze św. w tym dniu sprawowane są o godz.: 9:00; 11:00; 12:15; i 18:00. Nie ma Nabożeństwa majowego. Tego dnia serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, do wzięcia udziału w Procesji Bożego Ciała i sypaniu kwiatków. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., a także te, które obchodziły w tym roku rocznicę I Komunii św. Dzieci z przedszkola są również zaproszone.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30. 

We wtorek 14 czerwca w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

Tego dnia o godz. 15:00 Msza św. Rocznicowa dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 160. 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Wtorek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Piątek 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Uczcie się składać dzięki Bogu zarówno w powodzeniu, jak w uciskach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej  i Wszystkich  poległych w wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…