Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 11 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 11 Niedziela zwykła

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest codziennie o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W czwartek 21 czerwca o godz. 8:15 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22. O godz. 10:00 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci z Ośrodka Wychowawczego przy ul. Wietora 4.

W piątek 22 czerwca Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą Świętą o godz. 17:00 odczytanie intencji. Nie ma Nabożeństwa czerwcowego.

Tego dnia o godz. 8:30 w kaplicy św. Doroty Nabożeństwo Ekumeniczne na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów wyznania rzymsko-katolickiego i ewangelicko-augsburskiego, ze Szkoły im. Mikołaja Reja w Krakowie. O godz. 10:00 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 160 prowadzonej przez siostry augustianki.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę 24 czerwca po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. W tym miesiącu wyjątkowo nie ma Koronki Arcybractwa M.B.Pocieszenia.

Koncerty:
W poniedziałek 18 czerwca o godzinie 19:00 wystąpi orkiestra ze Stanów Zjednoczonych (Greater Twin Cities Youth Symphonies). Usłyszymy m.in. muzykę Antonina Dvorzaka oraz Samuela Barbera. Wstęp na ten koncert jest wolny. W czwartek 21 czerwca o godzinie 20:00 zagra Capella Cracoviensis. Informacje o tym koncercie oraz o biletach są podane na stronie internetowej zespołu. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego:
Czwartek 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna: „Prawdziwa cnota polega na dobrym użyciu dobrych i złych stron tego życia”.

 

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej + Stefan Ceremuga,

+ Maria Róg. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…