Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 10 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 10 Niedziela Zwykła

Poniedziałek 7 czerwca o godz. 16:00 Msza św. rocznicowa w pierwszej komunii, dzieci ze Szkoły Sióstr augustianek.

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać we wtorek.

W tym tygodniu, Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00, sprawowane będą w kaplicy M. B. Pocieszenia.

We wtorek 8 czerwca w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa  „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W piątek 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Informacja dla kandydatów do bierzmowania. Ze względu na epidemię, młodzież, która miała przyjąć Sakrament Bierzmowania w zeszłym roku, będzie mogła otrzymać Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, gdy otrzymają pozytywną opinię prowadzącego i przedłożą Metrykę Chrztu. Próba przed bierzmowaniem będzie miała miejsce o godz. 17:00 w czwartek 17 czerwca, w kościele św. Katarzyny (wejście od ul. Skałecznej). Uroczystość Bierzmowania, odbędzie się w niedzielę 20 czerwca, o godzinie 9:00 podczas Mszy św. w kościele głównym św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sakramentu udzieli ks. Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

Przypominamy, że każdy z uczestników kultu w kościele św. Katarzyny jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Piątek 11 czerwca  – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w zakonie augustiańskim – wspomnienie św. Jana z Sahagun, prezbitera

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Prawda jest słodka i gorzka. Kiedy jest słodka oszczędza, a kiedy jest gorzka, leczy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…