Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Wielkiego Postu

Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:00.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. W czwartek 22 lutego Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji. Tego dnia w ramach obchodów  Kościoły Stacyjne Krakowa o godz. 18:00 Mszy Świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Biskup Tadeusz Pieronek. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie: parafian, grupy modlitewne, zgromadzenia zakonne mieszkające na terenie parafii i pielgrzymów św. Rity.

W krużgankach naszego kościoła można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie ośmiu złotych. Cześć z tej sumy tj. dwa złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej parafii.

W przyszła niedzielę nie będzie Koronki Bractwa M. B. Pocieszenia.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Wierni powinni wyznawać prawdy symbolu wiary, ażeby uczciwie żyli. Uczciwie żyjąc oczyszczali swoje serca, a oczyszczając swoje serca, rozumieli to, w co wierzą”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.