Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 1 niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1 niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

3 marca pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:30 do 18:00. Tego dnia w krużgankach kościoła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. 

4 marca – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej. 

W tym tygodniu, kancelaria czynna jest we wtorek od godz.16:00 do 17:30. 

Koncerty: Dzisiaj o godz. 19:00 (bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18:00) w naszym kościele odbędzie się charytatywny „Koncert dla Pokoju” – Poeci Polscy z Ukrainą w sercu. Wystąpi Krakowska Młoda Filharmonia, Orkiestra im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Teksty poezji odczyta Leszek Długosz. Wstęp wolny. Po koncercie będzie prowadzona zbiórka na rzecz hospicjum we Lwowie-Brzuchowicach oraz dla posługi chorym i ubogim przy Wspólnocie Sióstr św. Józefa we Lwowie.

Już teraz zapraszamy na Rekolekcje Parafialne, które odbędą się w (poniedziałek, wtorek i środę) 6, 7 i 8 marca. Nauki rekolekcyjne, podczas Mszy św. o godz. 18:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, wygłosi augustianin o. Dawid Burza. 

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych w wojnie na Ukrainie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…