Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu

Powtórne przyjście

„Powtórne Przyjście”, ikona grecka z ok. 1700 roku

Dziś w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Syna Bożego kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza Święta o Matce Bożej, odprawiana będzie codziennie o godz. 18:00 z wyjątkiem soboty i niedzieli. Pierwsza Msza Święta Roratnia będzie sprawowana w poniedziałek 3 grudnia o godz. 18:00.

Dziś „zmianka” Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W imieniu Osób korzystających z pomocy Domu Zakonnego Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim, mającego swą siedzibę w Krakowie przy ul. Krakowskiej 47, Siostry pragną podziękować tym, którzy złożyli ofiary po każdej Mszy Świętej 18 listopada. Ofiara zebrana w kwocie 3 623 złotych zostanie wykorzystana na zorganizowanie tradycyjnych paczek świątecznych dla ubogich.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

W poniedziałek 3 grudnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

W tym tygodniu spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę 5 grudnia w klubie Tagasta o godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7, a o godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 i 3 Gimnazjum.

7 grudnia – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych zostały przeniesione na dzień Wigilii Bożego Narodzenia 24 grudnia. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

Drodzy uczestnicy liturgii mszalnej – gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej dostępna jest przy wejściu do kościoła. Zawiera ona teksty liturgiczne (czytania, psalm i Ewangelię). Niech Słowo Boże, czytane i wysłuchane każdej niedzieli, będzie okazją do głębszej refleksji nad tekstem biblijnym.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 2 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy.

Wychodząc na potrzeby tych, którzy przechodzą trudne chwile w małżeństwie, parafia św. Katarzyny otwiera możliwość skorzystania z pomocy spotkania z mediatorem, Panią Marią Drozd, która pomoże w trudnej sytuacji rodzinnej i małżeńskiej. Patronką tego zadania jest św. Rita, która zasłynęła z tego, że obdarzona zaufaniem mieszkańców Cascia niosła pojednanie i tego dokonała. Taka mediacja ma za zadanie wspierać w słuchaniu i słyszeniu siebie nawzajem.  W trakcie mediacji to Wy szukacie rozwiązań, które będą służyły Waszemu życiu. Miejscem spotkań jest Sala „B” obok kancelarii parafialnej, wejście od ul. Augustiańskiej. Spotkania odbywają się we wtorki od 9:00 do 10:30 i czwartki od 18:30 do 20:00.

W przyszłą niedzielę (9 grudnia) zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy, aby umożliwili swoim pociechom wzięcie udziału we Mszy św. o godz. 11:00, a także w spotkaniu ze św. Mikołajem, Patronem dobroci.

Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Leonardo” dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Piekarskiej 3 zaprasza na kiermasz świąteczny w krużgankach kościoła w niedzielę 9 grudnia. Dochód uzyskany z kiermaszu przeznaczony będzie na materiały plastyczne dla podopiecznych domu.

Spektakle: W poniedziałek 3 grudnia o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na spektakl zatytułowany „ŚMIERĆ”. Jest to już 2 odsłona cyklu religijnych wydarzeń „ŚWIATŁO W MURZE”. W spektaklu udział biorą znani aktorzy: Jan Frycz, Żaneta Groborz Mazanek, Aleksander Kopański, Wojciech Terechowicz. Spektakl jest inspirowany dziełem św. Augustyna „Wyznania”. Sztuka ukazuje refleksję dotyczącą śmierci i przemijania, którą podjął biskup z Hippony. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Koncerty: Od 9 już lat na początku Adwentu organizowany jest w naszym kościele Festiwal Pieśni adwentowych i Bożonarodzeniowych. W tym roku koncerty festiwalowe odbędą się w piątek i sobotę (7 i 8 grudnia) o godz. 19:00. W niedzielę 9 grudnia o godz. 19:30 odbędzie koncert galowy. Wystąpią chóry z Polski, Słowacji, Czech, Litwy, Rosji, Norwegii oraz z Republiki Południowej Afryki. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Zapraszamy.

Święci i błogosławieni.
Poniedziałek 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Wtorek 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Czwartek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Piątek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
Sobota 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 
Ze skarbca mądrości św. Augustyna: prawdziwą ofiarą jest każde dzieło, które przyczynia się do połączenia nas świętą komunią z Bogiem, dzięki któremu możemy stać się naprawdę szczęśliwi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty:
+ Irena Woźniak
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …