Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu

Od dzisiejszej niedzieli w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Syna Bożego kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej sprawowana będzie o godz. 7:00. 

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

Dzisiaj w krużgankach kościoła, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Leonardo” przy ul. Piekarskiej 3 w Krakowie serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny. Dobrowolny datek z kiermaszu zostanie przekazany na materiały terapeutyczne dla podopiecznych.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek  i czwartek od 16:00 do 17:30. 

W piątek 8 grudnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano „szczęśliwym wiekiem Krakowa”  Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach.

W przyszłą niedzielę 10 grudnia o godz. 11:00 odwiedzi nas św. Mikołaj. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na to spotkanie.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 15 zł. Dochód – ze świecy tj. 5 złotych – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Koncerty: Dzisiaj (3 grudnia) o godz. 15:30 w naszym kościele odbędzie się kolejny już koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Adwentowego. W koncertach występują chóry z Danii, Polski, Norwegii, Czech, Węgier, Chorwacji, Łotwy, Islandii, Włoch. Wstęp wolny.
Serdecznie Zapraszamy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg wzywa, my odpowiadamy. Nie głosem ale wiarą, nie językiem lecz życiem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…