Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 1 niedziela adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 niedziela adwentu

Od dzisiejszej niedzieli w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Syna Bożego kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej sprawowana będzie o godz. 700. 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek  od 16:00 do 17:30. 

2 grudnia pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych zostały przeniesione na dzień Wigilii Bożego Narodzenia 24 grudnia. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:30 do 18:00.

3 grudnia pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 12 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Koncerty: W najbliższy piątek 2 grudnia rozpocznie się XI Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W kościele św. Katarzyny odbędą się 2 koncerty: w piątek 2 grudnia oraz w sobotę 3 grudnia (obydwa o godz. 19:00). Wystąpią chóry z Łotwy, Węgier, Czech oraz Polski. Koncert galowy połączony z rozdaniem nagród odbędzie się w następną niedzielę 4 grudnia o godz. 15:30. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

Sobota 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg wzywa, my odpowiadamy. Nie głosem ale wiarą, nie językiem lecz życiem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…