Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 1 niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 niedziela Adwentu

Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Syna Bożego kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana będzie codziennie o godz. 1800, z wyjątkiem soboty i niedzieli. Pierwsza Msza św. Roratnia sprawowana będzie w poniedziałek 30 listopada o godz. 1800.

W piątek 4 grudnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

4 grudnia pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych zostały przeniesione na dzień Wigilii Bożego Narodzenia 24 grudnia. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:30 do 18:00.

5 grudnia – Pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 2 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

Czwartek 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Piątek 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Prawdziwą ofiarą jest każde dzieło, które przyczynia się do połączenia nas świętą komunią z Bogiem, dzięki któremu możemy stać się naprawdę szczęśliwi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Krystyna Witek-Babral, +Stanisława Dziewońska i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…