Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 15 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 Niedziela zwykła

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godzinie 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka w języku polskim i angielskim z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć dwie wystawy:
„Moje imię człowiek” – wystawa poświęconą kapłanowi Janowi Ziei. Do historii przeszedł jako kapelan Szarych Szeregów, Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz, działacz opozycyjny i współzałożyciel KOR. Nie tracił ducha ewangelizacyjnego nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Dał się też poznać jako propagator dialogu międzyreligijnego i radykalnego ubóstwa Kościoła. W zakrystii można zakupić książkę o ks. Janie Ziei: „Życie Ewangelią” w cenie 10 złotych, paryskiego wydawnictwa Editions du Dialogue.
Druga wystawa to owoc prac dziewięciu  artystek z łódzkiej grupy PLUSMINUS. Wystawa nosi tytuł „W drodze”. Prace malarskie ukazują metaforę ludzkiego życia, czasu od narodzin do śmierci. Odzwierciedlają postawy człowieka wobec tajemnicy wyboru przed jakimi staje człowiek w życiu, gdyż nie da się oddzielić sztuki od twórcy. Wystawa potrwa do 16 sierpnia. W ciągu tygodnia można ją obejrzeć od godz. 10:00 do 19:00, w sobotę od 11:00 do 18:00, w niedzielę od 9:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę 22 lipca Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą Świętą o godz. 17:00 odczytanie intencji.

Koncerty: W tym tygodniu odbędą się dwa kolejne koncerty Festiwalu Muzyki Polskiej. W piątek 20 lipca o godz. 19:00 oraz w niedzielę 22 lipca o godz. 20:30. Bilety na te koncerty można nabyć za pośrednictwem strony internetowej Festiwalu oraz godzinę przez koncertem. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej)

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Miłosierdzie nie zawsze polega na dawaniu tego, o co nas proszą, ale na robieniu tego, co mogłoby być pożyteczne dla tych, którzy nas proszą”.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.