Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900  odmawiamy z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. Ze względu na zaostrzone rygory związane z Coronavirusem nie będzie o godz. 1700 Koronki Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia nie będzie także Nabożeństwa Różańcowego.

Od poniedziałku do soboty Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na siedem metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 156 osób. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 14 osób, w krużgankach 15 osób. Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących zaleceń i wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa osób uczestniczących w nabożeństwach w świątyni.

Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy

         Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Siła chrześcijanina to nie tylko czynienie dobra, ale także znoszenie zła.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Stanisław Tytko, +Ewa Waligóra, +Janina Rakowska i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…