Home 9 Aktualności 9 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia Msze Święte, połączone z poświęceniem róż św. Rity, sprawowane są o godz. 7:00, 9:00, 11:00; 12:15 i o godz. 18:00 

W środę 24 kwietnia wspominamy w Zakonie augustiańskim nawrócenie i chrzest św. Augustyna z Hippony, Biskupa i doktora Kościoła. Jest to dzień patronalny Szkoły Podstawowej nr 160 Zgromadzenia Sióstr Augustianek. Tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w kościele głównym z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich o. Marka, Proboszcza parafii św. Katarzyny. 

W piątek 26 kwietnia w naszym kościele obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady. Jest to uroczystość patronalna Sióstr Augustianek. Tego dnia Mszy Świętej Odpustowej nie będzie ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Kaplica Sióstr Augustianek zwaną tradycyjnie Kaplicą Węgierską, będzie dostępna od godz. 700 do 1900.

Ze względu na uroczysty charakter oktawy Zmartwychwstania w piątek 26 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeprowadzenia Liturgii Wielkiego Tygodnia. Siostrze Monice, naszej zakrystiance, składamy gorące podziękowania za przygotowanie kościoła do obchodów Triduum Paschalnego. Panu Wojciechowi Kozłowskiemu i panu Jackowi Malanowskiemu za przygotowanie Grobu Pańskiego. Wspólnocie Nowe Jeruzalem dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy Ministrantom, Lektorom, Służbie Liturgicznej prowadzonej przez o. Piotra. Wspólnocie Żywego Różańca, Arcybractwu M. Bożej Pocieszenia, Harcerzom, Szafarzom Nadzwyczajnym, Zgromadzeniom Zakonnym mieszkającym w naszej Parafii i wszystkim tym, którzy swoją obecnością nawiedzili Grób Pański. Panu organiście Jackowi Sajce za oprawę muzyczną i przygotowanie kantorów liturgii paschalnej. Dziękujemy Ks. Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi, za podarowanie wspólnocie parafialnej rozważań Drogi Krzyżowej. Aktorowi Panu prof. Jerzemu Treli,  za odczytanie tekstów stacji Drogi Krzyżowej ulicami Kazimierza. Słowa podziękowania należą się także służbie porządkowej, Policji, Straży Miejskiej, która zabezpiecza nasze trzy uroczystości: w Niedzielę Palmową, Drogę Krzyżową i Procesję Rezurekcyjną. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i wielkopostną ofiarą wsparli charytatywne dzieła w naszej parafii. 

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W przyszłą niedzielę 28 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Życie rodziców jest księgą, którą czytają dzieci”.

Wspólnota Augustianów z klasztoru św. Katarzyny składa wszystkim parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia nasze rodziny, radością i pokojem. Niech łaska naszego Zbawiciela, który zwyciężył śmierć i szatana zaowocuje w naszym życiu odwagą stawania po stronie dobra, które jest zwycięstwem nad złem i obojętnością.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:
+Andrzej Hałatek.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…