Home 9 Aktualności 9 Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela Świętej Rodziny

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

W czwartek 31 grudnia ze względu na przepisy związanych z coronavirusem, Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 17:00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas Nabożeństwa będziemy dziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną, a także prosić o wybaczenie, za wszystko, co oddaliło nas od Niego.

W piątek 1 stycznia pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego. Kościół obchodzi ten dzień jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św., w tym dniu sprawowane są o godz. 9:00; 11:00; 12:15; 18:00.

2 stycznia – Pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą: telefonicznie lub wypełniając formularz zgłoszeniowy, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy:   parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenia należy złożyć do 3 stycznia. Wizyty odbędą się: od 4 do 15 stycznia włącznie w godzinach od 16:00 do 20:00 z wyjątkiem uroczystości Objawienia Pańskiego 6 stycznia i święto Chrztu Pańskiego w niedzielę 10 stycznia. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii – od poniedziałku do piątku – na furcie klasztoru.

Formularz zgłoszeniowy -> Kolęda-AD-2020

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Święci i błogosławieni.

Poniedziałek  28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników

Piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Sobota 2 stycznia wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Miłość sprawia, że lekkim się staje i twarde przykazanie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…