Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

Dziś zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Msza Święta Nocy Wigilijnej, „Pasterka” sprawowana będzie o godz. 24:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

25 grudnia (poniedziałek) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Msza św., o godz. 12:15 sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, Marka Jędraszewskiego. Jest to Uroczysta Msza św., która kończy obchody Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego.

26 grudnia (wtorek) Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze święte sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

Od środy 27 grudnia w naszej Parafii rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Prosimy o zaznajomienie się z planem kolędy, który został wywieszony w gablocie parafialnej. Przy tej okazji chcemy poinformować, że z wizytą duszpasterską przychodzą ojcowie augustianie z Klasztoru św. Katarzyny. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania w kościele św. Katarzyny. „Kolędy u św. Rity”, tak nosi tytuł programu muzycznego, który zostanie wyemitowany przez Telewizję Polską – Kraków, we wtorek 26 grudnia o godz. 18:04, w czwartek 28 grudnia o godz. 19:25, a także w sobotę 30 grudnia o godz. 19:10. Kolędy zaśpiewa Eleni, która podzieliła się także świadectwem niełatwego przebaczenia.

Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji świątecznych paczek jako wyraz dobroci serca. Wspólnocie Nowe Jeruzalem, którzy przygotowali 40 paczek między innymi dla naszych parafian. Młodzieży ministranckiej i Pani Zenobii Zborowskiej za działalność charytatywną i pomoc w sprzedaży świec Caritasu.

W naszym kościele, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św., która dostępna jest przy wejściu do kościoła.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej pamięci św. Brata Alberta Chmielowskiego, w krużgankach naszego kościoła. Zaprezentowane zdjęcia i informacje ukazują etapy jego życia w drodze do świętości.

Święci i błogosławieni.
Wtorek 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
Środa 27 grudnia – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
Czwartek 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.