Home 9 Aktualności 9 9 Niedziela Zwykła

9 Niedziela Zwykła

Do piątku 3 czerwca, Nabożeństwo majowe i czerwcowe o godz. 17:30 w kaplicy M. B. Pocieszenia połączone jest z procesją z Najświętszym Sakramentem w krużgankach kościoła.

W tygodniu kancelaria jest czynna w czwartek od godz. 1600 do 1730; We wtorek i środę ze względu na trwającą w tym czasie Kapitułę Prowincjalną, a także w piątek ze względu na wizytę chorych, kancelaria będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem prosimy zgłaszać na furcie klasztornej lub zakrystii.
Środa 1 czerwca – Msza św. o godz. 18:00 sprawowana będzie w kościele głównym, na której gościć będziemy z Rzymu, O. Alejandro Moral Antón Przeora Generalnego Zakonu św. Augustyna.

Piątek 3 czerwca – Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00. Ze względu na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Środa 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika
Piątek 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sobota 4 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w Zakonie Augustiańskim – wspomnienie bł. Jakuba z Viterbo, biskupa

Koncerty: we wtorek 31 maja zaśpiewa w naszym kościele Chór Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie „Con Fuoco”. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą”.