Ogłoszenia parafialne – 2 Niedziela Adwentu

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Dzisiaj zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy by umożliwili swoim pociechom wzięcie udziału we Mszy św. o godz. 11:00, a także w spotkaniu ze św. Mikołajem – Patronem dobroci.

W naszym kościele Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest codziennie o godz. 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, z wyjątkiem soboty i niedzieli. Adwentowe propozycje dla dzieci i młodzieży w naszej parafii są następujące:

Roraty młodzieżowe we wtorki o godz. 18:00. Najmłodszych zapraszamy szczególnie w środy o godz. 18:00 na Roraty z procesją czyli radosnym marszem po krużgankach kościoła .
W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00. (we wtorek i czwartek kancelaria jest nieczynna).

W czwartek katecheza dla dorosłych o godz. 18:40 w Sali B

W krużgankach kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest na Bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z naszej parafii potrzebujące pomocy.

Z kalendarza liturgicznego:
Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Uważajcie wszyscy jednogłośnie Boga za Ojca, Kościół za matkę, a chrześcijan za braci i siostry w rodzinie ludu Bożego”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.