Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 18:00 uroczysta Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas Nabożeństwa będziemy dziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną, a także prosić o wybaczenie, za to wszystko, co oddaliło nas od Niego.
 
Dziś w naszym kościele o godz. 24:00 zostanie odprawiona Msza św. dla samotnych i bezdomnych. Przed Mszą św. o godz. 23:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także możliwość spowiedzi świętej.
 
W poniedziałek 1 stycznia pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego. Kościół obchodzi ten dzień jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu zgodnie z porządkiem niedzielnym, o godz. 9:00, 11:00, 12:15 oraz 18:00.
 
5 stycznia – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedzin chorych w tym miesiącu nie będzie. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.
 
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska. Prosimy o zaznajomienie się z planem kolędy, który został wywieszony w gablocie parafialnej. Przy tej okazji chcemy poinformować, że z wizytą duszpasterską przychodzą ojcowie augustianie z Klasztoru św. Katarzyny. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00.
 
W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które można nabyć w zakrystii.
 
W przyszłą niedzielę 7 stycznia Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej.
 
W naszym kościele, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św., która dostępna jest przy wejściu do kościoła.
 
Święci i błogosławieni.
Wtorek 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
 
Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Miłość sprawia, że lekkim się staje i twarde przykazanie”.
 
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.